Tractor LS MT5 73CP
Contacteaza-ne pe WhatsApp
Obtine Finantare pentru utilajul tau »
Specificatii Tractor LS MT5 73CP
| Specificatii | Tractor LS MT3 73CP |
|---|---|
| Extra garantie | 5 ani sau 3000 ore functionare |
| Carte RAR | Inclusa |
| Functia Creep | Da |
| Transmisie | Power Shuttle |
| Numar viteze | 20 inainte / 20 inapoi |
| Tractiune | 4×4 cu diferential blocabil |
| Plaja de forta | Mare |
| Consum | Cilindree mica, cuplu mare, consum redus |
| Reglare ecartament | In functie de cultura |
| Sistem autocontrol EHL | Comanda rapida coborare/ridicare tiranti |
| Monitorizare GPS | iTractor |
| Unitate hidraulica fata | 3 functii cu joystick |
| PTO | Independent cu pornire/oprire din buton |
| Rotatii PTO | 540/540E/750/1000 rpm |
| Scaun | Reglabil cu suspensie pneumatica si centura retractabila |
| Motor | Mitsubishi Tier V |
| Tip motor | 4 timpi, racire cu apa |
| Nr. cilindri | 4 |
| Capacitate cilindrica | 2505 cmc |
| Cuplu maxim | 276 Nm |
| Putere | 73 CP |
| Pompa de injectie | CRDI |
| Ambreiaj | Discuri in baie de ulei |
| Diferential blocabil | Electrohidraulic (EHD) |
| Prindere in 3 puncte | Cat II |
| Debit ulei hidraulic | 50 litri/min |
| Presiune ulei hidraulic | 19 MPa |
| Capacitate ridicare | 3000 kg |
| Prize hidraulice | 3 x dubla actiune |
| Sistem directie | Hidraulic |
| Raza minima de viraj | 3427 mm |
| Debit ulei directie | 25 litri/min |
| Presiune ulei directie | 14,5 MPa |
| Voltaj | 12V |
| Alternator | 12V-70V |
| Pornire | 12V – 2.0 KW, solenoid electric |
| Lumini | Faruri, semnalizare, laterale, stop, lucru |
| Structura | Cabina cu AC, filtrare, incalzire, sistem audio stereo |
| Lungime totala | 4235 mm |
| Latime totala | 1892-2291 mm |
| Inaltime totala | 2640 mm |
| Greutate | 3070 kg |
| Greutate frontala | 42 kg bara protectie / 8×40 kg greutati |
| Anvelope agri fata | 11.2-24 (4PR) |
| Anvelope agri spate | 16.9-30 (8PR) |
Tractor LS MT5 73CP este un tractor modern si performant, conceput pentru fermierii care isi doresc eficienta, confort si tehnologie avansata in activitatile agricole. Aceste utilaje agricole sunt produse de LS Grup, companie cu traditie inceputa in anul 1977 sub denumirea KHIC, in parteneriat cu FIAT, actualul CNH. De-a lungul timpului, tractoarele LS au fost comercializate sub branduri cunoscute precum GoldStar, LG sau LS-New Holland, fiind apreciate pentru fiabilitate si performanta.
Tractor LS MT5 73CP este echipat cu motor Mitsubishi Tier V, economic si puternic, proiectat pentru consum redus si productivitate ridicata. Sistemul de tractiune 4×4 ofera aderenta excelenta pe orice tip de teren, iar transmisia Power Shuttle permite schimbari rapide si eficiente de directie, crescand randamentul in timpul lucrului.
Detalii Tractor LS MT5 73CP
| Echipare | Cu cabina, Tractiune 4×4 |
|---|---|
| Tip | Carte RAR inclus |
Te-ar putea interesa si:
